پرسش اصلی این مطلب این است که با توجه به رشد سریع تکنولوژی‌های ارتباطی، شکل‌گیری فضا در کنار مکان و روند‌های محلی شدن و فراملی‌شدن و گسترش فضای مجازی چه تصویری می‌شود از جامعه ایران ارائه داد؟ و مشخصاً راجع به تغییرات خانواده ایرانی  بر اساس دو مفهوم منزل و خانه بحث می‌کنیم.

یشرفت تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاعاتی مانند اینترنت در زندگی بشر سهم بسزایی داشته است، بطوریکه نمی‌توان تغییرات بنیادین ناشی از ظهور این تکنولوژ‌ی‌ها را در عرصه‌های مختلف زندگی فردی و اجتماعی نادیده گرفت. بدون شک اینترنت و فضای بیکران مجازی، ارتباطات میان افراد را نسبت به گذشته بسیار تسهیل کرده و به افراد این امکان را می‌دهد تا تجربیاتی جدید و روابطی متفاوت را تجربه کنند (کوثری و دیگران، 89:1387). تغییراتی که به واسطه ابداع تکنولوژی اینترنت در ارتباطات بین فردی و نهادی ایجاد شده است، درک انسان‌ها را از زندگی و جامعه تغییر داده است. بر همین اساس ما با یک چرخش پارادایمی» مواجهیم، چرخش از زندگی در جعبه‌های کوچک» به زندگی در جوامعع شبکه‌ای» (ولمن و همپتون، 1999). (ادامه دارد)


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ آسان نُت وبلاگ شخصی مهندس ابراهیم رعیت رکن آبادی Tasomi Shop آنه شرلی آموزش زبان و ادبیات عربی عبد عاصی امیدوار دفتر آگهی 178 | 88433820 استحاله ی ذهنی جوئلیسم